Kontaktinformasjon reiser-V
Kontaktinformasjon reiser-V
Kontaktinformasjon reiser-V
BETALE MED KORT
BETALE MED KORT

Spørsmål og svar om betaling i vår nettbutikk

 

 

Bli med på en spennende reise som går over lands og til vanns helt frem til St. Petersburg.

Mer informasjon om turen

St. Petersburg ble grunnlagt i 1703 av Peter den Store og var Russlands hovedstad i over 200 år. Den er også kalt ”Nordens Venedig”, der den ligger ved elven Nevas munning, på over 100 øyer bundet sammen med et utall broer. Byens arkitektur og utsmykking er både fascinerende og fengslende. Det blir også muligheter for å handle – hva med matrusjkadukker, eller frister det heller med håndmalte egg? Vi tilbringer hele tre dager i St. Petersburg. På turen til St. Petersburg får vi en ettermiddag i Tallinn der gamlebyen kan besøkes, og på veien tilbake får vi en hel dag i Helsinki med byrundtur med lokal guide. Dette blir ekstra bonus på turen.

Nytt av året! Vi reiser fra Stockholm med den nye båtruten til St. Petersburg, St. Peter Line. Dette gir oss visumfritt opphold i St. Petersburg. Det eneste du må gjøre er å oppgi ved bestilling fødselsdato, passnummer og passets utløpsdato. Og det beste av alt: Modgunn Valestrand er reiseleder på turen. Da bør du melde deg på tidlig og sikre deg plass.

Se detaljert program for påsketur til St. Petersburg i vår reiserute.

Inkludert i prisen 

  • Bussreisen i komfortabel turbuss 
  • Båtreisen Stockholm – Tallinn – St. Petersburg, St. Petersburg – Helsinki og Helsinki – Stockholm i innvendig 2-sengs lugar 
  • 4 netter i dobbeltrom på hotell 
  • 8 frokost og 8 middag 
  • Utflukter i St. Petersburg med skandinavisktalende lokalguide 
  • Reiseleder

Vi tar forbehold om mange nok påmeldte for å gjennomføre turen.

Reiseleder Modgunn

Reiseleder ModgunnModgunn er din reiseleder på turen, og vil være der for deg på hele reisen.

Vi ba Modgunn fortelle litt om seg selv og jobben som reiseleder og hun beskriver det slik:

Eg har vore reiseleiar i mange år, og eg synest det er ein spennande jobb. Ein treffer hyggelege medreisande og får oppleve mykje. Reisemåla varierar, men det er alltid noko interessant å oppleve. Det er vanskeleg å finna nokre favorittreisemål, men eg må nemna Russland, helst St.Petersburg, Slovenia, Kroatia, Frankrike og Ungaren. Men kvart nytt reisemål verkar alltid som det kjekkaste, så eg ser allereide fram til nye og uoppdaga stader, som eg gjerne delar med gode sjåførar og medreisande.

 

Bussreiser - Tide Reiser
Fakta og priser

  • Varighet 
    Fra Bergen
    9 dager/ 8 netter
    Fra Østlandet 
    8 dager/ 7 netter

  • Avreisested/tid
    Se reiserute
    Sted og tid velges også i bestillingen.

  • Avreisedato
    Fra Bergen
    Fredag 30 mar.
    Fra Hamar
    Lørdag 31 mar.

  • Priser
    Fra Bergen
    nok 11 950,- 
    Fra Østlandet
    nok 9 990,-

  • Tillegg i prisen per pers.
    Avbestilling-
    beskyttelse nok 450,-
    Fra Bergen
    Enkelt lugar/ rom nok 3 100,-
    Fra Hamar
    Enkelt lugar/ rom nok 2 300,- 

  • Valuta
    EURO, Russiske Rubler

  • Krever turen pass 
    Ja, gyldighet minst 6 måneder etter reisen 

Du kan oppleve

  • Besøk til Isak katedralen, Eremitasjen og Vinterpalasset
  • Sightseeing i Helsinki med alle dets severdigheter
  • Sosiale samlinger på kvelden med god mat og dans